Toulky Amerikou - Washington DC

3. září 2017 v 15:13 | Cestovatelka
Zajímavá místa nejsou jen u nás a jsem ráda, že máme i zahraniční členku, která nás seznámí se zajímavostmi USA. Říká si Cestovatelka a tady je její první příspěvek.
Toulání Amerikou- Washinton DC
Ahoj, chtěla bych vás pozvat na toulky Amerikou. Zapomeňte na chvíli na problémy, politiku, zvědavé sousedy….prostě si uvařte kávičku nebo čaj a pojďme cestovat.

Žila jsem nějakou dobu na předměstí Washingtonu DC. Město s historií a vysokou mocí. Je obklopeno parky a mohutnou řekou Potomac. Když stojíte před Capitolem (který je sídlem parlamentu), cítíte najednou moc a doufáte, ze všechno bude dobré. Hned u Capitolu je krásna botanická zahrada, kam když vstoupíte, ocitnete se v deštném pralese a můžete obdivovat krásu tropických rostlin- mých nejoblíbenějších orchidejí. Na chvíli se cítíte jako Emil Holub a v ruce držíte síťku na motýly. Nová a nová dobrodružství na dosah ruky. Mam DC ráda, všude na vás dýchají různé pocity a v představivosti se meze nekladou.
Řeka Potomac je klidná , ovšem když zaprší, změní se v živel, který nezná překážky. Vzala silnice I parky, dokonce i několik kajakářů, protože umí vytvořit peřeje přes obrovské balvany a pro nezkušeného je osudná. Jen jak teď o Potomaku píši, víří ve mě energie jako spodní proudy a srdce bije o závod.
Jsou tu i pohádková místa jako domek, vedle kterého jsem bydlela. Je schovaný v malé uličce na pokraji města a postavený ve tvaru velkého hřibu. Kolikrát jsem před ním seděla večer i ve dne a představovala si Sněhurku s trpaslíky, jak pracují na zahrádce. A samozřejmě mě napadaly otázky, kdo tam bydlí, proč zrovna ve tvaru hřibu- jestli majitel pochází z venkova a chodili na houby…..Kolik světla jde dovnitř, protože má miniaturní okýnka. Pokaždé nové a nové otázky a moje hlava se jen točila představami.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama