Krypta

22. srpna 2017 v 22:43 |  Vyšetřování
Tohle byl náš první duchařský průzkum. Už je to nějakou dobu, ale proč se o naše začátky nepodělit :-)
Našli jsme si kamaráda, který měl kamaráda faráře a dokázal od něho vypůjčit klíče od krypty pod zdejším kostelem. To bylo samozřejmě něco pro nás. Krypta, kosti a popel, tam budou určitě duchové...
Začalo to nevinně...
Dali jsme si večer sraz u kostela. Vzali jsme si naše duchařské mašinky - ghostmetr a spiritbox. Ještě jsme vyzkoušeli, jestli fungují, všechno bylo v pořádku. Pak nás náš průvodce odvedl na zadní stranu kostela, kde odemkl nenápadná dvířka.
A dobrodružství začalo.
Telefony jsme si nechali v autě, aby nerušily přístroje a nezkreslily tak výsledky vyšetřování. Natáčeli jsme na telefon bez simky. Výsledkem pak bylo video, které je ke shlédnutí na naší FB stránce https://www.facebook.com/nightriderscz/ Děsivý byl už samotný vstup do podzemí, protože tam nesvítilo světlo, schody byly pěkně příkré a rozhodně jejich stav nebyl dobrý. Strop nízký a plný pavučin, což bylo zejména pro mě ze všeho nejhorší. Příšerně se bojím pavouků. Pavel si rožnul čelovku a mně došlo, že já nemám ani baterku a půjdu tak do té temné díry poslepu. nakonec jsme si všelijak vzájemně svítili pod nohy a nikomu se nic nestalo. Dole se nacházely dvě místnosti. Jedna prázdná a druhá....No ano, ta druhá místnost byla až téměř do stropu zaplněná kostmi a popelem. Jasně že kamarád mluvil o kostech a popelu, ale stejně jsme nečekali že to bude vypadat takhle. V první místnosti jsme tedy zapnuli naše mašinky a proběhla první část komunikace. Rozhovory vedl zejména Pavel, který s tím má mnohem víc zkušeností. Já si nechala spiritbox a záhy se vyskytl první problém. Repráček, který nahoře bezchybně fungoval, dole jen zachrchlal a bylo po něm. Nakonec jsem musela koupit nový. Tak jsme tedy byli bez repráčku, takže zvuk nic moc, chvílemi si Pája vzal sluchátka, naši snahu nakonec neznámý hlas nevydržel a skrz spiritbox řekl: mazej. S ghostmetrem to šlo o poznání lépe. To je ten přístroj s barevnými diodami. Entity se přes něj můžou projevit tak, že rozblikají světýlka. Opět je to dobře vidět na videu. Také jsme zachytili několik orbů. To jsou takové zvláštní bludičky, kuličky energie. ne všechno, co kolem lítá a je vidět na kameře, je paranormálního původu. Částečky prachu vytváří podobné kuličky. Orby ale vykazují určitou inteligenci, mění směr, shlukují se kolem přístroje když probíhá komunikace a podobně. na našem videu je dobře vidět zejména zářící kulička za Pavlem když vstupoval do kostnice a hned i před ním. S ním v tu chvíli něco komunikovalo.
Jak jsem napsala, vstoupili jsme do kostnice. Váhali jsme, jestli není neuctivé šlapat po kostech lidí, nakonec jsme v duchu požádali o svolení a s pokorou vykročili nahoru. Tam se nám opravdu dobře dařilo komunikovat hlavně přes ten blikající ghostmetr.


Ke konci už nás obyvatelé měli dost a komunikace ustávala. Tak jsme se rozloučili a po krkolomných schodech se dostali zpátky na čerstvý vzduch. Měli jsme dost a tak jsme se zašli vzpamatovat na jedno... teprve v prostředí hospody z nás spadlo určité napětí a uvědomili jsme si ztráty energie. Hlavně Pavlovi, přes kterého šla většina komunikace, se udělalo špatně a málem se nám poroučel k zemi. Není to prostě sranda. Následky jsme jinak nepocítili, nevypadá to, že by nás něco pronásledovalo ven. Sklidili jsme jen trochu posměšků, protože až teprve na světle ve výčepu jsme si všimli, že jsme celí obalení prachem a pavučinami. Takže o pitomé poznámky nebyla nouze. No, to už holt patří k věci :-)

Co se týká videa, jde o náš první pokus něco natočit a zpracovat, takže má spoustu chyb. To určitě vyladíme. Všechny příhody i hlášky jsme tam ponechali, aspoň se nad tím jednou zasmějeme, jak jsme to kdysi začínali. I přes ty vtipy mohu všechny čtenáře ubezpečit, že jsme tam nešli dělat si z duchů legraci a skákat jim tam po kostech. Brali jsme a stále bereme tuto návštěvu velmi vážně a s úctou k našim předkům.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama