Srpen 2017

Cesty za energií: Úsov

23. srpna 2017 v 16:22 Cesty za energií
Vyrazila jsem na další zajímavé místo v našem okolí. Tentokrát Úsov. Každý trochu zcestovalý člověk zná úsovský zámek, který je proslulý svými loveckými trofejemi. Tak tento zámek se stal cílem naší cesty a přibrali jsme i další zajímavé místo v Úsově. Źidovský hřbitov.


Krypta

22. srpna 2017 v 22:43 Vyšetřování
Tohle byl náš první duchařský průzkum. Už je to nějakou dobu, ale proč se o naše začátky nepodělit :-)
Našli jsme si kamaráda, který měl kamaráda faráře a dokázal od něho vypůjčit klíče od krypty pod zdejším kostelem. To bylo samozřejmě něco pro nás. Krypta, kosti a popel, tam budou určitě duchové...
Začalo to nevinně...
Dali jsme si večer sraz u kostela. Vzali jsme si naše duchařské mašinky - ghostmetr a spiritbox. Ještě jsme vyzkoušeli, jestli fungují, všechno bylo v pořádku. Pak nás náš průvodce odvedl na zadní stranu kostela, kde odemkl nenápadná dvířka.
A dobrodružství začalo.


Cesty za energií: Třesín a jeskyně Podkova

16. srpna 2017 v 22:44 Cesty za energií
Včera jsem měla svátek a oslavila jsem ho malým výletem. Vybrala jsem místo, kde jsem byla naposled snad ještě jako puberťačka. je to ostuda, protože to mám kousek. Vůbec tady v okolí je mnoho významných míst a na spoustě z nich jsem nebyla nikdy. No, vyjela jsem si tedy na Třesín. Leží mezi Řimicemi, Mladčem a Měníkem. Právě od Měníka jsem přijela. Hned u vstupu do lesa mě přivítala cedule s varováním ohledně nebezpečí pádu stromu. V poslední době se přes nás přehnaly silné bouřky s vichřicemi, tak mě to nijak nepřekvapilo. Nakonec na mě nespadlo nic. Až na jednoho brouka, který mi vletěl do výstřihu a nechtěl ven. No a taky jsem málem spadla já, protože všude po cestičkách je velké množství kamení a o kluzkém blátě v jeskyni ani nemluvě. Tam jsem málem hodila držku několikrát.

Cesty za energií: Karlova Studánka a Petrovy kameny

14. srpna 2017 v 18:49 Cesty za energií
První reportáž z cest za vzláštními místy bude ještě z loňského roku. Přiznávám, že jsem váhala kvůli fotkám, jelikož tehdy jsem měla ještě o deset kilo víc a úplně se tam sama sobě nelíbím... Ale furt lepší než kdybych teď oplácaná vzpomínala, jak jsem byla štíhlá. Tak se tedy pustíme do vypravování :-)